Vraag het Bert: Wanneer ontstonden de OGO scholen?

Femke van der WiltVraag het Bert

Wanneer ontstonden de eerste OGO scholen?

“De eerste OGO scholen zijn tijdens het eind van de jaren 80 van de vorige eeuw ontstaan. Bea Pompert werkte op de afdeling nascholing aan de Hogeschool in Alkmaar en had contacten met diverse scholen in het land. Trudy Schiferli had vooral contact met scholen in het zuiden van het land. Toen Bea Pompert en Niko Fijma De Activiteit oprichtten, het landelijk centrum voor Ontwikkelingsgericht Onderwijs, namen zij hun contacten mee. Zij zijn toen samen met scholen gaan onderzoeken welke scholen de cultuurhistorische theorie omarmden, welke scholen bereid waren om instrumenten zoals HOREB te gebruiken en welke scholen uiteindelijk dus bereid en in staat waren om zich in de zin van de cultuurhistorische activiteitstheorie ‘ontwikkelingsgericht’ te noemen. Het feit dat er een universitaire vakgroep verbonden was aan het OGO concept heeft daar ook bij geholpen.”

* Ben jij al lid van de OGO Vereniging? Klik hier!