Vraag het Bert: Wie bracht Vygotskij’s werk hierheen?

Femke van der WiltVraag het Bert

Hoe kwam het werk van Vygotskij in Nederland terecht?

“Het werk van de Russische psycholoog Lev Vygotskij heeft een belangrijke rol gespeeld bij de ontwikkeling van OGO. Rond de jaren 70 heeft Carel van Parreren het werk van Vygotskij in Nederland geïntroduceerd. Van Parreren beschouwde leren als een kwalitatieve ontwikkeling van handelingsstructuren. Op welke punten die structureren zouden moeten ontwikkelen, was echter eerst nog niet duidelijk. Via het werk van onderzoeker Pjotr Galperin maakte van Parreren kennis met Vygotskij’s cultuurhistorische theorie (eind jaren 60). Om het oorspronkelijke werk van Vygotskij te kunnen lezen, maakte van Parreren zich het Russisch eigen, en hij spoorde zijn studenten aan om hetzelfde te doen. Eén van die studenten was ik.”

 

* Wil jij bijdragen aan onderzoek naar OGO? Klik hier en doneer!