Rozen verwelken…

Femke van der WiltNieuws

Vandaag is het de Internationale Dag van de Vriendschap, een initiatief van de Verenigde Naties. Elk jaar wordt er tijdens de Internationale Dag van de Vriendschap stilgestaan bij het belang van vriendschap.

Al vanaf tweejarige leeftijd beginnen kinderen voorkeuren te ontwikkelen voor bepaalde groepsgenootjes. Tijdens de kleuterjaren veranderen deze voorkeuren in volwaardige vriendschappen die soms nog lang standhouden. Uit onderzoek weten we hoe belangrijk het is dat kinderen vriendschappen opbouwen: het stimuleert de ontwikkeling van eigenwaarde, is een bron van steun, biedt intimiteit en draagt bij aan de cognitieve ontwikkeling van kinderen. Maar voor sommige kinderen is het opbouwen van vriendschappen niet gemakkelijk. Zo hebben kinderen die druk gedrag vertonen vaak weinig vrienden. Door samen met kinderen in gesprek te gaan over het thema vriendschap kun je kinderen helpen ontdekken wat het betekent om een vriend(in) te zijn. Een boek over vriendschap kan een goede aanleiding zijn voor zo’n gesprek. In ‘Het geweldige grote vriendjesboek’ worden bijvoorbeeld prikkelende vragen gesteld: Vindt een vriend(in) altijd dezelfde dingen leuk als jij? Kun je ook vrienden zijn met je broer of zus? Hoe maak je eigenlijk vrienden? En wat als je beste vriend(in) ineens gaat verhuizen? Dit boek besteedt bovendien opvallend veel aandacht aan de diversiteit in vriendschappen. Een informatief boek dus waarover je samen met kinderen in gesprek kunt gaan en waarmee kinderen stap voor stap het thema vriendschap verder verkennen.

* Wil jij bijdragen aan onderzoek naar OGO? Klik hier en doneer!